Jedwab inne

Różne włókna jedwabiu i kokony jedwabne są używane do tworzenia pięknych efektów na filcu i niezwykłych tekstur. Chusteczki jedwabne to materiał otrzymywany przez rozciąganie jedwabnych kokonów na specjalnej ramce do uzyskania najdelikatniejszej warstwy, w filcowaniu stosuje się go wyłącznie w połączeniu z różnymi rodzajami wełny w technikach filcowania na mokro oraz nunofilcowania, tworzą efekt przezroczystej pajęczyny i mają lekki połysk.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

Filcowanie

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.

Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.

Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.

Czytaj więcej →
Galeria zdjęć