Wełna do filcowania
Filcowanie to starożytny sposób rękodzieła, który pozwala na tworzenie niezwykłych akcesoriów, zabawek, ubrań, a nawet butów. Głównym materiałem jest wełna naturalna. W końcu tylko ona nadaje się do filcowania!
Kliknij tutaj
Wełna z merynosów australijskich
Najcieńsza i najdelikatniejsza wełna owcza, która w ogóle się nie kłuje, idealnie nadaje się do pracy w technice nunofeltingu oraz robienia cienkiego i plastycznego filcu!
Kliknij tutaj
Ciekawa tekstura w filcu
Tekstura powierzchni filcu zależy od zastosowanych technik i materiałów. W warstwę wełny można wfilcować owcze lub kozie loki, włókna jedwabiu lub wiskozy, kokony jedwabnika i można uzyskać ciekawą teksturowaną powierzchnię filcu.
Kliknij tutaj
Poprzedni
Następny
Kategorie produktów
Polecane produkty
Stwórz specjalne efekty

Jedwabne włókna 

Wełniane włókna

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

Filcowanie

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.

Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.

Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.

Czytaj więcej →
Galeria zdjęć