Kategorie wpisów

Popularne wpisy

Blog

Pielęgnacja ręcznie filcowanych wyrobów

Często mogą pojawić się pytania – jak dbać o ręcznie filcowane wyroby? Czy jest to bardzo trudne? Czy można je prać?
Filcowe rzeczy można prać! Oczywiście pielęgnacja wymaga szczególnej uwagi i podejścia, ale to nie jest trudniejsze niż np. wypranie wełnianego swetra.

► zobacz więcej

Jedwabne tkaniny i nunofilcowanie.

Podczas filcowania na mokro w technice nunofilcowania (czyli filcowania na tkaninie) często wykorzystuje się różne tkaniny. Najczęściej do nunofilcowania używa się tkaninę jedwabną, którą z pewnością można uznać za najpiękniejszy i najszlachetniejszy ze wszystkich naturalnych materiałów.

► zobacz więcej

O wełnie

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z takim rodzajom rękodzieła jak filcowanie, to pewnie zastanawiasz się jaką wełnę wybrać? Filcowanie wymaga starannego podejścia do doboru materiału. Rodzajów wełny jest mnóstwo, więc łatwo można się zgubić w jej różnorodności

► zobacz więcej

Filcowanie na mokro broszki „Kwiat”.

Opis tego warsztatu jest skierowany dla Ciebie, jeśli masz bardzo małe lub znikome doświadczenie w filcowaniu na mokro. Wykonanie tej broszki jest bardzo łatwe i nawet osoba początkująca łatwo sobie z tym poradzi, ponieważ do jej zrobienia nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia.

► zobacz więcej

O filcowaniu

Filcowanie – czym tak naprawdę jest? Odpowiadając na to pytanie można powiedzieć, że jest to specjalna technika rękodzielnicza, za pomocą której możliwe jest stworzenie z wełny przy użyciu igieł lub wody z mydłem prawie wszystkigo, co tylko sobie wymarzysz, m.in. zabawki, obrazy, dekoracje, buty, torebki, odzież lub akcesoria.

► zobacz więcej