Katalog

WEŁNA CZESANKOWA

Wełna czesankowa – najwyższej jakości cienka lub pół cienka wełna bez ości. Idealnie nadaje się do filcowania na mokro. Wełna starannie wyczesana fabrycznie na specjalnej maszynie (gręplarce). Wszystkie włókna są myte i ułożone w jednym kierunku w taśmę. Taśma może być różnej szerokości, barwioną lub naturalną, o włóknach długości zazwyczaj od 4 do 12 cm.
Wełna ma też swoje zastosowanie również w technice nunofilcowania, używa się również do filcowania na sucho i do ręcznego przędzenia. Można z niej sfilcować różnorodne, ciekawe i delikatne wyroby m.in.: szale, chusty, szaliki, czapki, ubrania oraz rękawiczki.

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria