Katalog

Tencel ™ lyocell

Tencel Lyocell używają głownie do ozdabiania wełny podczas filcowania na mokro. To włókno wyróżnia się swoim pięknem. Także jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku włókien na świecie i jest w 100% biodegradowalne. Produkują go przy użyciu specjalnej technologii z drewna eukaliptusowego. Włókno ma niesamowicie piękną strukturę i ma doskonałe właściwości: jest trwałe, przyjemne w dotyku, oddychające oraz świetliste. Jest to idealny dodatek do dekorowania filcu na mokro, jak i na sucho oraz nadaje się do tkactwa ręcznego. 

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria