WŁÓCZKI DO FILCOWANIA

W filcowaniu często używa się przędzy i im większy udział procentowy wełny w składzie włóczki, tym szybciej i mocniej połączy się ona z filcem.  Jest świetnym dodatkiem do dekoracji filcu, nadaje gotowemu płótnu piękną teksturę i objętość. Podczas układania przędzy lepiej przykryć ją cieniutką chmurką wełny. Dzięki takiemu dekorowi można osiągnąć niezwykłych rezultatów, gotowy produkt okaże się unikatowy!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, to powinnaś zapoznać się z naszym blogiem. Może będziesz chciała spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie jest to ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my będziemy usatysfakcjonowani, jeśli będziemy mogli Ci pomóc postawić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie

Filcowanie

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.

Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.

Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.

Czytaj więcej →
Galeria zdjęć