Katalog

Wełna Bergschaf 33 μm

Wełna Bergschaf w błamie pochodzi od tyrolskich owiec rasy o takiej samej nazwie. Włoski wełny zwykle są krótkie, mają grubość ok. 33 mikronów. Idealna do filcowania na sucho, jak i na mokro zabawek oraz produktów z większą płaszczyzną (np. toreb, butów, dywanów, elementów wyposażenia domu itp.) Dość szybko filcuje się i daje płaską zwartą powierzchnię. Wełna można również użyć do ręcznego przędzenia. 

Przed gręplowaniem wełna jest myta. Niemniej jednak może zawierać niewielką ilość zanieczyszczeń roślinnych, które można łatwo usunąć podczas rozkładania włókien. 

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria