Katalog

Wełna Bergschaf 33 μm

Wełna zgrzebna (33 mikronów) z tyrolskich owiec rasy Bergschaf. Jest myta przed gręplowaniem, niemniej jednak może zawierać niewielką ilość zanieczyszczeń roślinnych, które można łatwo usunąć podczas rozkładania włókien. Szybko filcuje się, co daje płaską, zwartą powierzchnię. Włoskie wełny zwykle są krótkie. Idealna do filcowania na sucho, jak i na mokro zabawek oraz mocniejszych produktów albo tych z większą płaszczyzną (np. toreb, butów, dywanów, elementów wyposażenia domu itp.) Może być również używana do ręcznego przędzenia. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

Filcowanie

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.

Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.

Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.

Czytaj więcej →
Galeria