Katalog

Wełna Alpaka

Wełna z Alpaka jest uznawana za jedną z najlepszych naturalnych wełen na świecie. W dotyku jest niezwykle miękka i trochę podobna do kaszmiru. Jest lekka, a przy tym bardzo ciepła i wytrzymała. Jej włókna w zależności od rodzaju mają grubość od 17 do 32 mikronów. Wełna Alpaka jest o kilka razy mocniejsza i cieplejsza niż wełna owcza. Ta wełna nie zawiera lanoliny i innych tłuszczów organicznych, jest hipoalergiczna, dzięki czemu idealnie nadaje się do wyrobów ubranek dla małych dzieci. Nadaje się zarówno do filcowania, jak i ręcznego przędzenia. Do filcowania na mokro zaleca się ją mieszać z innymi rodzajami wełny owczej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria