Katalog

Włókna jedwabiu inne

Włókna jedwabiu i kokony jedwabne używają przy filcowaniu na mokro do tworzenia pięknych efektów i niezwykłych tekstur. Nie nadają się do samodzielnego filcowania, jednak jest to idealny dodatek do zdobienia filcu.

Chusteczki jedwabne to materiał otrzymywany przez rozciąganie jedwabnych kokonów na specjalnej ramce do uzyskania najdelikatniejszej warstwy. W filcowaniu stosują się wyłącznie w połączeniu z różnymi rodzajami wełny w technice filcowania na mokro. Tworzą efekt przezroczystej pajęczyny i mają lekki połysk.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria