Katalog

Wełna merynosów 22 μm

Wełna czesankowa z merynosów wysokiej jakości o grubości włókna 22 mikrona. Wełna uniwersalna, delikatna i puszysta. Świetnie nadaje się do filcowania na mokro, jak i na sucho. Szczególnie polecana jest do filcowania wyrobów odzieży wierzchniej, toreb, zabawek, czapek oraz kapci. Można ją łączyć się z tkaninami jedwabnymi (przy technice nunofilcowania). Idealna do filcowania i ręcznego przędzenia. Pasuje również do ręcznego przędzenia i robienia na drutach.

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria