Katalog

Jedwab Tussah

Włókna jedwabiu Tussah są pozyskiwane z jedwabnika dzikiego. Włókno jedwabne jest bardzo delikatne i przyjemne w dotyku, ma też lekki, szlachetny błysk. Nie nadaje się do samodzielnego filcowania, jednak jest to idealny dodatek do zdobienia filcu. Łatwe do rozłożenia, kontrastuje z matową wełną i nadaje produktowi piękny połysk, układając się w piękną falę na powierzchni płótna. Zwykle rozkłada się niewielką ilość jedwabiu na wełnianym płótnie. Jest idealne do filcowania na mokro, stosowane również do ręcznego przędzenia. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria