Katalog

Wełna merynosów 16 μm

Wełna owiec merynosów o bardzo cienkim włosie 16 mikronów to jedna z najdelikatniejszych wełn czesankowych najwyższej jakości. Dobrze przylega do tkanin, zwłaszcza do jedwabiu oraz szybko się ją filcuję. Bardzo miękka, świetnie nadaje się do filcowania na mokro, nunofilcowania i tworzenia delikatnych rzeczy takich jak: letnia odzież, lekkie szale, ubrania dla dzieci. Dzięki niej można uzyskać bardzo cienki i elastyczny filc. Wyroby z tej wełny w ogóle nie powinny kłuć.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

  • Wełna merynosów color Grafit

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria