Katalog

Wełna Maory 27 μm

Wełna „Maory” jest to nowozelandzka mieszanka wełny (27 mikronów) gręplowana warstwowo. Nazwana na cześć słynnego plemienia z kraju, z którego pochodzi. Przed gręplowaniem ten rodzaj wełny jest myty. Natomiast proces mycia nie usuwa całkowicie roślinnych zanieczyszczeń z materiału, które można łatwo usunąć podczas pracy. Nadaje się do filcowania na sucho zabawek. Pasuje do filcowania na mokro mocniejszych produktów z większą płaszczyzną (np. torby, buty, elementy wyposażenia domu itp.) 

Wyświetlanie 1–20 z 28 wyników

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria