Katalog

Wełna Corriedale 27 μm

Wełna czesankowa Corriedale o grubości włókna ok. 27 mikronów z owiec pochodzących z Nowej Zelandii. Nadaje się do różnych technik rękodzielniczych: ręcznego przędzenia, filcowania na sucho oraz do filcowania na mokro odzieży wierzchniej. Taśma wełniana jest gładka i regularna, włókno jest długie (78/80 mm) oraz przyjemne w dotyku. Łatwo się ją filcuję, dobrze komponuje się z wełną merynosów, a także z innymi rodzajami wełny (Blueface Leicester, Baby Camel, Alpaca Baby…)

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria