Katalog

WEŁNA ZGRZEBNA

Wełna zgrzebna – wysokiej jakości myta wełna do filcowania. Krótkie włókna wełny są ułożone w rożnych kierunkach w cienkie warstwy za pomocą specjalnej maszyny z igłami (gręplarki). Dzięki temu powstaję płótno, które później zwija się w rulon. Wełna może mieć różną grubość (19 – 33 µm) włosków. Podczas filcowania wełna kurczy się równomiernie, dlatego jest bardzo wygodna np. do tworzenia zabawek i obrazów (malowanie wełniane). Idealna do filcowania na sucho.

Wełnę zgrzebną można również użyć do filcowania „na mokro” przy  stworzeniu grubszego filcu, wyrobów przestrzennych, które dobrze zachowują swój kształt: torebek, butów, domków dla zwierząt, przedmiotów dekoracji wnętrza.

Najnowsze wpisy

Jeśli masz ochotę bliżej poznać tak bardzo wyjątkowy materiał jakim jest filc, ale nie masz absolutnie żadnego doświadczenia i nigdy nie trzymałaś w rękach wełny, zapraszamy do naszego blogu. Może nabierzesz ochoty spróbować własnoręcznie zrobić coś z wełny: mały filcowy dodatek, oryginalną biżuterię lub ubrania, które dopełnią Twój wygląd?

Filcowanie – ogromny świat pełen różnorodnych możliwości, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, a my pomożemy Tobie zrobić pierwsze kroki i odnaleźć się w tym świecie.

filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro

Jest to metoda filcowania, podczas której produkt tworzy się za pomocą wody i mydlanego płynu.
Czytaj więcej →
Zabawki, filcowanie na sucho
Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho

Filcowanie na sucho to metoda, w której filcowanie wełny odbywa się za pomocą specjalnych igieł z nacięciami.
Czytaj więcej →
Filcowanie

Wełna do filcowania

Jak już wspomniano wyżej, istnieją dwie główne techniki filcowania: na sucho i na mokro, wełna której używamy do każdej metody filcowania różni się swoimi właściwościami.
Czytaj więcej →
Galeria